Wyboston Lakes 2017

Třetí závod MotoSurf WorldCup 2017 – Wybostonská jezera, UK

Třetí závod ze seriálu MotoSurf WorldCup 2017 se konal na Wybostonských jezerech ve Velké Británii.

Žádné překvapení v kvalifikaci

Kvalifikaci mužů vyhrál největší favorit na celkové vítězství Jakub Kornfeil. Hned za ním se umístil slovenský jezdec Sebastian Kubinec a třetí nejrychlejší čas zajel Lukáš Zahorský.

V kvalifikaci žen zajela nejrychlejší čas Aneta Šacherová o pouhých 0,111 tisícin před Martinou Bravencovou. Na třetím místě se umístila Renata Kelemenová.

Jakub Kornfeil vítězem dramatického finále

Po odjetí čtyř rozjížděk a finále B, nechyběl ve finále A snad nikdo z favoritů. Pouze snad Jan Charouz, který rozhodně patří mezi nejlepších 12 jezdců, ale ve finále B dostal penalizaci za neobjetí černé bóje a ta ho posunula na 13. místo, těsně za hranice finále A.

V prvním finále A se ukázalo, že v JetSurf závodech není důležitá pouze rychlost, ale také taktika. Díky správné taktice a dobře zvolenému času pro objetí černé bóje, se Sebastian Kubinec dostal v prvním finále před Jakuba Kornfeila a dokázal vedení udržet až do konce.

Ve druhém finále A už Jakub Kornfeil stejnou taktickou chybu neudělal a dojel si pro vítězství. Tato výhra mu také zajistila první místo v celkovém pořadí, těsně před Sebastianem Kubincem a Petrem Vencovským.

winners wyboston 2017
1. Jakub Kornfeil
2. Sebastian Kubinec
3. Petr Vencovský

Sebevědomá finálová jízda Martiny Bravencové

Finále žen opět nabízelo krásné souboje zejména mezi Martinou Bravencovou a Anetou Šacherovou. Velmi sebevědomou jízdou bez chyb, si nakonec zajistila první místo Martina Bravencová právě před Anetou Šacherovou, která v druhém ze dvou finále spadla a ztratila tak hodně času. Třetí místo si z Velké Británie odvezla slovenská závodnice Renata Kelemenová.

winners women wyboston 2017
1. Martina Bravencová
2. Aneta Šacherová
3. Renata Kelemenová

Dojmy ze závodu

Velké obavy měli pořadatelé zejména z počasí. Nakonec se ukázalo, že zbytečně. Celé tři dny panovalo na Wybostonských jezerech krásné slunečné počasí a to umocnilo celkový zážitek ze skvěle připravených závodů.